Sorular

VOLTİ'nin sana ve hayatına sağlayacağı çözümleri keşfetmeye hazır mısın?

İçten yanmalı motorlardan farklı olarak elektrikli otomobillerde gerekli hareket enerjisi benzin ve benzeri petrol ürünlerinden değil, aracın üzerinde bulunan bataryadan sağlanır. Bu enerji elektrik motoruna aktarılarak tekerleklerin dönmesi sağlanır. Elektrikli otomobillerdeki bataryalar elektrik şebekesinden Volti Şarj Sistemleri gibi cihazlar üzerinden şarj edilir.

Elektrikli otomobillerin bataryalarını doldurmak, içten yanmalı motora sahip otomobillerin yakıt depolarını doldurmaktan çok daha ucuz ve çevrecidir. İçten yanmalı motorlu (benzin ve benzeri petrol türevleri ile çalışan) otomobiller ile karşılaştırıldığında “well-to-wheel” yani enerjinin üretildiği noktadan (petrol kuyusu / enerji santrali) enerjinin kullanıldığı noktaya (içten yanmalı / elektrik motorunun çalışması) kadar olan süreçte harcanan toplam enerji elektrikli otomobillerde çok daha azdır. Ayrıca elektrik motorları çalışırken sessizdirler. Bu nedenle elektrikli otomobiller gürültü kirliliğini de engeller.

Elektrikli araçlar park halindeyken şarj edilir. Volti HOME, ev ve iş yerinde kişilere özel şarj imkânı sağlarken Volti STATION ortak kullanım alanlarında aracınızı belirli bir ücret karşılığında şarj etmenize olanak tanır.
Etrafta Volti HOME veya Volti STATION olmadığında ise Volti GO, uygun bir elektrik prizinden aracınızı şarj etme imkânı sunar.

Elektrikli araçlar park halindeyken şarj edilirler. Volti HOME ev ve iş yerinde kişilere özel şarj imkânı sağlarken Volti STATION ortak kullanım alanlarında aracınızı belirli bir ücret karşılığında şarj etmenizi sağlar.
Etrafta Volti HOME veya Volti STATION olmadığında ise Volti GO, herhangi bir elektrik prizinden aracınızı şarj etme imkânı sunar.

Elektrikli araçların şarj süreleri, araçların üzerindeki donanıma bağlı olarak değişmektedir. Aşağıdaki tabloda yaygın olarak kullanılan araçlar ve Volti Şarj Cihazlarının öngörülen şarj sürelerini bulabilirsiniz*:

Volti GO – 3.7kW : 8 ile 10 saat

Volti HOME – Hızlı şarj (Faz 1) : 4 ile 6 saat

Volti HOME – Multi şarj (Faz 3) : 1 ile 2 saat

Volti STATION – Hızlı şarj (Faz 1) : 4 ile 6 saat

Volti STATION – Multi şarj (Faz 3):  1 ile 2 saat

*Şarj süreleri araçtan araca değişiklik gösterebilir. Verilen değerler 22kW araç-içi şarj sistemi (OBC) ve 30 kWh batarya kapasitesi üzerinden hesaplanmıştır.


Hesapla

Şarj cihazları kullanım yerlerine göre farklı türlerde ve güçlerde olabilmektedir.

Yolda: Aracınızla çıktığınız yolda ihtiyaç duyduğunuz anda Volti GO ile ev tipi prizlerden elektrikli otomobilinizi şarj edebilirsiniz. Yani Volti GO tıpkı cep telefonunuzun şarj aleti gibi ihtiyaç duyduğunuz anda kullanabileceğiniz ve aracınızdan eksik etmemeniz gereken yol arkadaşınızdır.

Evde ve iş yerinde: Volti HOME ev ve iş yerinde aracınız park halindeyken şarj imkânı sağlar.

Ortak alanlarda: Volti STATION ortak alanlarda ücretli veya ücretsiz şarj imkânı sağlar. Ortak istasyonlar kullanıcıların Volti CABLE gibi kendi şarj kablolarını kullanmalarını gerektirir.

Voltinet'in size sağlayacağı çözüm ve kolaylıkları inceleyin

Görüntüle

Volti Ürün
Tanıtım Broşürü

Neden Volti?

Volti, elektrikli araç kullanıcıları için şarj noktaları sağlayan bir hizmettir. Elektrikli araçlar yaygınlaştıkça, bu araçların şarj ihtiyaçları da artmaktadır. Volti, bu ihtiyacı karşılamak için geliştirilmiş bir çözümdür.

Ürünler

VOLTI'nin hayatını kolaylaştıracak ürünleriyle tanışmaya hazır mısın? Misafirlerine, müşterilerine ve çalışanlarına elektrikli otomobilleri için şarj seçenekleri sunan girişimciler, sürdürülebilir bir imaja yatırım yapıyor ve gelecekteki elektromobilite iş alanından uzun vadede faydalanıyor.

VOLTI Almak İstiyorum

Elektrikli araçlar, günümüzde çevre dostu olmaları ve yakıt maliyetleri açısından avantajlı olmaları nedeniyle giderek daha fazla popüler hale geliyor. VOLTI'nin tam zamanı!